Hledáte
nemovitost?

Reality v České republice
pro cizince.Nákup realit v České republice
V nynější době je nákup realit v ČR pro cizince stále aktuálnější. Roste nejen počet cizinců, kteří zde hodlají dlouhodobě pobývat a proto si hledají vhodné bydlení, ale i počet podnikatelů, kteří nákup nemovitosti v České republice vnímají jako vhodnou a výnosnou investici.

Výhody nákupu realit v České republice
Česká republika je srdcem střední Evropy a existuje minimálně pět důvodů, proč by zde měl cizinec zvážit nákup nemovitosti.

1) Nákup realit je v České republice poměrně právně nenáročný a rychlý. Převod vlastnického práva lze standardně vyřídit během jednoho až dvou měsíců, přičemž se od cizince nevyžaduje žádná zvláštní dokumentace.

2) Nemovitosti v České republice jsou vysoce rentabilní a při nákupu bytu, domu či pozemku lze počítat s tím, že se vám po pár letech investice několikanásobně vrátí. Toto platí obzvláště pro nemovitosti v hlavním městě Praze, kde jsou každoročně stavěny tisíce nových domů a bytových jednotek, přičemž jejich hodnota s každým rokem stoupá.

3) Jednoznačnou výhodou nákupu realit v ČR pro cizince je nynější vysoká poptávka po nemovitostech. Vámi vysněný dům či byt lze snadno koupit za přijatelnou cenu, přičemž zájemců o reality v ČR je tolik, že vám následný prodej nemovitosti nebude trvat ani měsíc.

4) Dále je vhodné podotknout, že je v současné době rozsáhlá nabídka nemovitostí na českém trhu. V nabídce jsou nejen novostavby, ale i historické budovy, hotely, penthousy, pozemky či byty v samém centru města. V České republice si každý zájemce o reality přijde na své a najde zkrátka ideální nemovitost jak na bydlení, tak na následný prodej či podnikání.

5) V neposlední řadě je třeba také zmínit více než přijatelnou cenu realit v České republice. Oproti ostatním evropským státům a metropolím, lze bydlení v České republice stále pořídit relativně levně a bez komplikací.

Nejčastěji kladené otázky

sjednání
je plně ONLINE

hotové
za pět minut

Poradce
na telefonu

Nejčastěji kladené otázky

Jaké reality pro cizince lze pořídit?

V současné době nabízíme zprostředkování nákupu jakýchkoliv realit pro cizince v České republice. Jedná se jak o byty, domy, nebytové a komerční prostory, hotely, pozemky, tak například i o luxusní nemovitosti.

Jsou pro cizince zvláštní podmínky na nákup realit v Česku?

Ne, každý cizinec nezávisle na jeho národní příslušnosti či typu povolení k pobytu, si může v České republice snadno pořídit jakoukoliv nemovitost.

Platí se nějaká daň z nákupu nemovitosti?

Při nákupu nemovitosti musí být uhrazena takzvaná daň z nabytí nemovitých věcí (dříve daň z převodu nemovitosti). Sazba daně činí 4 % z ceny nemovitosti, přičemž od 1.11.2016 je povinen tuto daň hradit právě nabyvatel vlastnického práva k nemovité věci (kupující).

Mohu si jako cizinec vzít na nákup realit v Česku hypotéku?

Hypotéka je pro cizince zajisté možným řešením jak financovat nákup nemovitosti v České republice. Je však nutné podotknout, že je proces získání hypotéky plně závislý na typu povolení k pobytu cizince, a především na výši jeho příjmů. Je taktéž nutné počítat s tím, že bude pro účely hypotéky vyžadováno doložení příslušné dokumentace a chvíli potrvá, než se celá věc vyřídí.

Může si cizinec koupit nemovitost i na dálku?

Zájemce o vybranou nemovitost nemusí být přítomen v České republice v době jejího prodeje a převodu vlastnického práva. Je však nutné, aby jej v těchto věcech zastupovala jiná osoba na základě plné moci a měla k dispozici všechny potřebné dokumenty od zájemce.

Jak dlouho trvá nákup nemovitosti pro cizince?

Samotný proces převodu vlastnického práva k nemovitosti v katastru nemovitostí trvá přibližně měsíc, ve složitých případech či při plném vytížení katastrálního úřadu maximálně dva měsíce.

Mohu zaplatit za nemovitost v hotovosti?

Ne, dle zákona č. 254/2004 Sb. o omezení plateb v hotovosti, je zakázáno v jeden den uhradit v hotovosti větší částku jak 270 000 Kč. Platby nad tuto částku by tudíž měly být prováděny pouze bezhotovostně. Zákaz se vztahuje i na jiné měny nežli je CZK.