Reality v České republice pro cizince

Zadejte poptávku níže a my pro Vás najdeme nemovitost dle Vašich představ
Zprostředkování realit pro cizince

Jakou nemovitost hledáte?

Lokalita (můžete zadat kraj nebo adresu či město)

Cena nemovitosti

Telefon

Email

Po vyplnění formuláře Vás bude kontaktovat náš operátor.

Nákup realit v České republice

V nynější době je nákup realit v ČR pro cizince stále aktuálnější. Roste nejen počet cizinců, kteří zde hodlají dlouhodobě pobývat a proto si hledají vhodné bydlení, ale i počet podnikatelů, kteří nákup nemovitosti v České republice vnímají jako vhodnou a výnosnou investici.

Výhody nákupu realit v České republice

Česká republika je srdcem střední Evropy a existuje minimálně pět důvodů, proč by zde měl cizinec zvážit nákup nemovitosti.

1) Nákup realit je v České republice poměrně právně nenáročný a rychlý. Převod vlastnického práva lze standardně vyřídit během jednoho až dvou měsíců, přičemž se od cizince nevyžaduje žádná zvláštní dokumentace.

2) Nemovitosti v České republice jsou vysoce rentabilní a při nákupu bytu, domu či pozemku lze počítat s tím, že se vám po pár letech investice několikanásobně vrátí. Toto platí obzvláště pro nemovitosti v hlavním městě Praze, kde jsou každoročně stavěny tisíce nových domů a bytových jednotek, přičemž jejich hodnota s každým rokem stoupá.

3) Jednoznačnou výhodou nákupu realit v ČR pro cizince je nynější vysoká poptávka po nemovitostech. Vámi vysněný dům či byt lze snadno koupit za přijatelnou cenu, přičemž zájemců o reality v ČR je tolik, že vám následný prodej nemovitosti nebude trvat ani měsíc.

4) Dále je vhodné podotknout, že je v současné době rozsáhlá nabídka nemovitostí na českém trhu. V nabídce jsou nejen novostavby, ale i historické budovy, hotely, penthousy, pozemky či byty v samém centru města. V České republice si každý zájemce o reality přijde na své a najde zkrátka ideální nemovitost jak na bydlení, tak na následný prodej či podnikání.

5) V neposlední řadě je třeba také zmínit více než přijatelnou cenu realit v České republice. Oproti ostatním evropským státům a metropolím, lze bydlení v České republice stále pořídit relativně levně a bez komplikací.

Reality pro cizince – jak to funguje?

Nákup nemovitosti pro cizince je mnohem jednodušší, než se zdá. Stačí následovat tyto tři kroky a bydlení máte již takřka zajištěné.

1. Krok: Vyplňte náš kontaktní formulář

S pomocí našeho kontaktního formuláře stačí vybrat vámi požadovaný typ nemovitosti a preferovanou lokalitu, uvést maximální cenu a své kontaktní údaje.

2. Krok: Připravte si doplňující informace o vaší vysněné nemovitosti

Jelikož je nákup nemovitosti velice individuální záležitostí a každý z nás má jiné preference a představy, je lepší si předem rozmyslet, jaká kritéria by vaše vysněná nemovitost měla určitě splňovat. Jedná se především o tyto základní údaje:

  • 1) jaký typ nemovitosti poptáváte (byt, dům, pozemek aj.)
  • 2) cenové rozpětí poptávané nemovitosti
  • 3) preferovaná lokalita či lokality, kde se nemovitost může nacházet (Praha 1, Praha 2, atd.)
  • 4) zdali má být nemovitost vybavena nábytkem a příslušným zařízením či nikoliv
  • 5) další speciální požadavky (bazén, terasa, balkón, garáž, infrastruktura v okolí nemovitosti)

Na základě těchto informací budeme schopni vám nabídnout nemovitost přesně dle vašich představ a následně zprostředkovat i její koupi.

3. Krok: Počkejte, až vás kontaktujeme

Vámi vyplněné informace v kontaktním formuláři bude ihned předána našemu specializovanému pracovníkovi, který vás posléze kontaktuje a upřesní s vámi vaše preference ohledně hledané nemovitosti a příslušné podmínky.

Často kladené dotazy

1) Jaké reality pro cizince lze pořídit?

V současné době nabízíme zprostředkování nákupu jakýchkoliv realit pro cizince v České republice. Jedná se jak o byty, domy, nebytové a komerční prostory, hotely, pozemky, tak například i o luxusní nemovitosti.

2) Jsou pro cizince nějaké zvláštní podmínky na nákup realit v České republice?

Ne, každý cizinec nezávisle na jeho národní příslušnosti či typu povolení k pobytu, si může v České republice snadno pořídit jakoukoliv nemovitost.

3) Platí se nějaká daň z nákupu nemovitosti?

Při nákupu nemovitosti musí být uhrazena takzvaná daň z nabytí nemovitých věcí (dříve daň z převodu nemovitosti). Sazba daně činí 4 % z ceny nemovitosti, přičemž od 1.11.2016 je povinen tuto daň hradit právě nabyvatel vlastnického práva k nemovité věci (kupující).

4) Mohu si jako cizinec vzít na nákup realit v České republice hypotéku?

Hypotéka je pro cizince zajisté možným řešením jak financovat nákup nemovitosti v České republice. Je však nutné podotknout, že je proces získání hypotéky plně závislý na typu povolení k pobytu cizince, a především na výši jeho příjmů. Je taktéž nutné počítat s tím, že bude pro účely hypotéky vyžadováno doložení příslušné dokumentace a chvíli potrvá, než se celá věc vyřídí.

5) Může si cizinec koupit nemovitost i na dálku?

Zájemce o vybranou nemovitost nemusí být přítomen v České republice v době jejího prodeje a převodu vlastnického práva. Je však nutné, aby jej v těchto věcech zastupovala jiná osoba na základě plné moci a měla k dispozici všechny potřebné dokumenty od zájemce.

6) Jak dlouho trvá nákup nemovitosti pro cizince?

Samotný proces převodu vlastnického práva k nemovitosti v katastru nemovitostí trvá přibližně měsíc, ve složitých případech či při plném vytížení katastrálního úřadu maximálně dva měsíce.

7) Mohu zaplatit za nemovitost v hotovosti?

Ne, dle zákona č. 254/2004 Sb. o omezení plateb v hotovosti, je zakázáno v jeden den uhradit v hotovosti větší částku jak 270 000 Kč. Platby nad tuto částku by tudíž měly být prováděny pouze

bezhotovostně. Zákaz se vztahuje i na jiné měny nežli je CZK.

Copyright © 2017 · infocizinci.cz

Reality pro cizince
5 (100%) 4