Kalkulačka zdravotního pojištění cizinců

Porovnání zdravotního pojištění pro cizince od všech pojišťoven na trhu
Slavia pojišťovna , Uniqa pojišťovna, Maxima pojišťovna, Pojišťovna VZP, ERGO pojišťovna

Jakou mám jistotu při sjednání pojištění online? Garance pojišťovací makléře

Platná licence pojišťovacího makléře od České Národní Banky pod číslem 138521PM

Kalkulačka zdravotního pojištění cizinců

Naše kalkulačka zdravotního pojištění pro cizince Vám pomůže ušetřit a vybrat tu nejvhodnější variantu pojištění přímo pro Vás. Stačí pouze kliknout na červené tlačítko spočítat zdravotní pojištění cizinců, kde poté budete přesměrování přímo do kalkulátoru. V kalkulátoru si vyberete typ pojištění a zadáte základní údaje o pojišťované osobě (věk, pohlaví, počet dnů). Jakmile budete hotový, naše kalkulačka Vám spočítá a vybere nejvhodnější varianty zdravotního pojištění pro cizince, které můžete rovnou sjednat online z pohodlí domova.

Jak funguje sjednání pojištění pro cizince přes internet?

Zdravotní pojištění cizinců v České republice

Zdravotní pojištění cizinců je povinné pro všechny cizince, kteří hodlají pobývat na území České republiky. Je nutnou podmínkou pro získání víza a pobytu do ČR. Chrání Vás v případě úrazu a běžných zdravotních obtíží. Toto komerční pojištění je obdobou pro veřejné pojištění občanů ČR nebo cizinců, kteří zde mají trvalý pobyt. Na výběr při zprostředkování pojištění máte pět následujících pojišťoven: Slavia pojišťovna, Ergo pojišťovna, Uniqa pojišťovna, Pojišťovna VZP a Maxima pojišťovna. Naše kalkulačka Vám bezplatně pomůže při výběru Vašeho pojištění. Je nutné vědět, že existují dva základní druhy zdravotního pojištění cizinců. První z nich se nazývá Nutná a neodkladná zdravotní péče též nazývaná jako základní pojištění. Druhým typem je Komplexní zdravotní pojištění cizinců. Základní rozdíl mezi oběma druhy je v rozsahu pojištění a účelu.

Nutná a neodkladná zdravotní péče

Zdravotní pojištění cizinců pro případ Nutné a neodkladné péče zahrnuje základní léčebné výlohy v případě akutních zdravotních problémů. Zahrnuje v sobě asistenční služby a obsahuje nižší limity krytí lékařské péče než komplexní zdravotní pojištění pro cizince. Nutná a neodkladná zdravotní péče se obvykle sjednává na méně než 90 dnů tedy na dobu krátkodobého pobytu v ČR. Nutnou a neodkladnou péči Vám v případě akutních problémů musí poskytnout každé zdravotnické zařízení. Nemusí tedy ani patřit do seznamu smluvních zařízení v seznamu pojišťovny u které jste pojištěni. V případě, že potřebujete rychle pojistit a hodláte v České republice zůstat pouze pár dnů, doporučujeme sjednat Nutnou a neodkladnou péči, která Vám vystačí v případě akutních zdravotních potíží.

Komplexní zdravotní pojištění cizinců

Toto pojištění Vám kryje preventivní léčebné prohlídky včetně akutních zdravotních problémů. Obsahuje také vyšší limity plnění a je nutnou podmínkou pro získání dlouhodobého víza nebo dlouhodobého pobytu na území ČR. Zahrnuje v sobě také stomatologickou péči s vyššími limity a rozšířenou péčí. Dále obsahuje vyšší limity krytí plateb za léčivé přípravky. Upozorňujeme Vás, že přesný rozsah krytí je u každé pojišťovny jiný. Obvykle platí čím vyšší limit léčebného krytí, tím je i vyšší rozsah léčebné péče. Toto pojištění také splňuje podmínky zákona č. 326/1999 Sb. v platném znění a je uznáváno Ministerstvem vnitra České republiky při prodloužení dlouhodobého pobytu. Pokud hodláte v České republice pobývat na delší dobu, určitě neriskujte a připlaťte si za komplexní zdravotní pojištění pro cizince.

Zdravotní pojištění pro těhotné ženy

V případě sjednání zdravotního pojištění pro těhotné ženy je nutné si sjednat Komplexní zdravotní pojištění s balíčkem pro těhotné. Nutná a neodkladná zdravotní péče v tomto případě nekryje žádné léčebné výlohy spojené s těhotenstvím. Komplexní zdravotní pojištění pro těhotné ženy v sobě zahrnuje veškerou péči o matku a novorozence. Zahrnuje jak prohlídky během těhotenství, porod tak i poporodní vyšetření matky.

Zdravotní pojištění pro studenty

Pokud se chystáte do České republiky na výměnný pobyt nebo jazykový kurz, který nepotrvá déle než 90 dnů, můžete si sjednat zdravotní pojištění Nutné a neodkládné péče. Podmínkou je splnění věku mezi 15-26 lety a vybrat si územní rozsah. V případě delšího pobytu na územi ČR doporučujeme si sjednat komplexní zdravotní pojištění pro studenty, které je obdobné veřejnému zdravotnímu pojištění a pro studenty nabízí řadu výhod a slev.

Je zdravotní pojištění cizinců povinné pro i pro občany EU?

Zdravotní pojištění pro cizince není povinné pro občany EU, ale doporučuje se sjednat si komplexní zdravotní pojištění cizinců, jestliže hodláte pobývat v České republice délší dobu. Jediná podmínka spadat do veřejného zdravotního pojištění v České republice je, platit zdravotní pojištění ve své domovské zemi a být držitelem Evropského průkazu zdravotního pojištění. Pokud tyto podmínky splňujete, nemusíte mít sjednané komerční zdravotní pojištění cizinců, ale pozor! Jste pojištění pouze v rámci nutné a neodkladné péče. Z tohoto důvodu se doporučuje mít sjednané komplexní zdravotní pojištění cizinců, které Vám poskytuje preventivní prohlídky u lékaře a dále například ošetření u zubního lékaře.

Co ovlivňuje cenu zdravotního pojištění pro cizince?

Cenu zdravotního pojištění pro cizince ovlivňuje více faktorů. Před sjednáním je důležité si určit, který typ pojistky si vyberete, zdali Nutnou a neodkladnou péči nebo Komplexní zdravotní pojištění. Dalšími faktory, které ovlivňují cenu jsou:

 • Věk osoby na kterou se pojistná smlouva uzavírá
 • Počet pojišťovaných osob najednou
 • Zdravotní stav pojišťované osoby
 • Územní rozsah pojistné smlouvy
 • Doba na kterou je pojistná smlouva sjednána

Věk osoby na kterou se pojistná smlouva uzavírá

Věk pojišťované osoby ovlivňuje cenu za pojistku. Čím starší, popřípadě mladší je pojišťovaná osoba, tím dražší může pojistka být. Pro seniory a děti je pojištění nejdražší z důvodu, že jsou rizikovou skupinou, které se může přihodit úraz.

Počet pojišťovaných osob najednou

Větší počet pojišťovaných osob najednou může snížit cenu za vaší pojistku a vy tak můžete ušetřit. V případě pojištění celé rodiny je každému členovi rodiny pojistka vypsána zvlášť, ale cena může být pro všechny členy v rámci smlouvy stejná, proto se vyplatí sjednat si pojištění hromadně oproti sjednání pro každého člena rodiny zvlášť.

Zdravotní stav pojišťované osoby

Zdravotní stav pojišťované osoby může zvýšit cenu pojistky nebo dokonce znemožnit pojišťované osobě se pojistit. Pokud máte dlouhodobé zdravotní potíže, které vyždají nepřetržitou lékařskou péči pečlivě si přečtěte výluky z pojištění uvedené v pojistných podmínkách pojišťoven. Může se totiž přihodit, že při určitých nemocích vás pojišťovna odmítne přijnout do pojištění.

Územní rozsah pojistné smlouvy

Územní rozsah pojistky se dělí ČR+Schengen nebo ČR+Tranzit. Cena je v tomto případě vyšší pro ČR+Schengen.

Územní rozsah pojistky

Územní rozsah pojistky se dělí ČR+Schengen nebo ČR+Tranzit. Cena je v tomto případě vyšší pro ČR+Schengen.

Doba na kterou je pojistná smlouva sjednána

Jedním z důležitých faktorů, který určuje cenu pojistky je počet sjednáných měsíců. Pokud chcete ušetřit vyplatí se sjednat si pojištění na více měsíců. Nejvýhodnější sazby jsou zpravidla pro šest, dvanáct, dvacetčtyři, čtyřicetosm měsíců.

Ostatní pojištění pro cizince

V případě, že hodláte zůstat v České republice trvale a potřebujete pomoc se sjednáním dalšího pojištění pro cizince jako například hraničního pojištění (obdoba povinného ručení pro cizince) neostýchejte se nás kontaktovat na telefonním čísle: +420 777 795 466. Rádi Vám pomůžeme.

Co o nás říkají naší klienti?

spočítat zdravotní pojištění cizinců »

Často kladené dotazy

Proč musím mít uzavřené zdravotní pojištění cizinců?

Zdravotní pojištění cizinců je nezbytné k pobytu cizince na území České republiky. Splňuje náležitosti zákona č. 326 / 1999 Sb. o pobytu cizinců na území České republiky.

Jak dlouho trvá online kalkulace?

Sjednání online nezabere více než pět minut. Pouze vyplníte nutné údaje a poté si vyberete nejvhodnější nabídku. Platbu můžete provést online kartou nebo převodem na účet.

Jak mohu zaplatit?

Zaplatit můžete online platební kartou nebo přímo u nás osobně či převodem na účet.

Kdy je mé pojištění platné?

Vaše pojištění je platné obdržením Vaší platby u nás.

Kdy obdržím své dokumenty?

Vaše dokumenty zasíláme emailem ihned po obdržení platby. Na vyžádání také zasíláme poštou nebo můžete využít osobní návštěvy na naší pobočce.

Jaká je Vaše adresa?

Na Příkopě 988/31, 110 00 Praha 1, budova A, 2. patro

Lze sjednat zdravotní pojištění přes telefon a potřebné dokumenty podepsat přímo u Vás?

Ano, i tato možnost je možná. K dispozici máme čtyř-jazyčné call-centrum. Kontaktní telefon: +420 777 795 466

Jaké dokumenty potřebujete ke sjednání zdravotního pojištění pro cizince

 • Potřebujeme:
 • Pasové údaje
 • Kontaktní údaje
 • V některých případech lékařskou zprávu
 • V případě studenta potvrzení o studiu

Jaké dokumenty po zaplacení pojištění obdržím?

 • Obdržíte:
 • Pojistnou smlouvu
 • Kartičku pojištěnce
 • potvrzení o zaplacení
 • Seznam smluvních zařízení
spočítat zdravotní pojištění cizinců »

Užitečné informace a odkazy

Kalkulátor zdravotní pojištění cizinců je nabízen pojišťovacím makléřstvím České pojištění a.s., s platnou licencí udělenou od České národní banky (ČNB). Na základě této licence může České pojištění a.s. nabízet pojišťovací produkty a spolupracovat se všemi pojišťovnami na trhu. Výpočet a srovnání cen zdravotního pojištění pomocí našeho kalkulátoru na infocizinci.cz je bezplatné.

Copyright © 2016 · infocizinci.cz

Kalkulačka zdravotního pojištění cizinců
4.11 (82.22%) 9
TOPlist